Nejlepší pivní lázně v ČR – užijte si relax v pivní kádi

Pivní lázně se těší dlouholeté tradici. Přesto k nim ale někteří přistupují nedůvěřivě. Pivní lázně si přitom mnohdy zamilují i ti, kteří neholdují zlatavému moku. Jaké jsou nejlepší pivní lázně v České republice a kam se za nimi vydat?

1. Chmelové pivní lázně Bernard v Praze

📌 Praha / od 2690 Kč do 8990 Kč (1 až 4 osoby)
🔔 Obsahuje: Neomezená konzumace piva Bernard, nejkvalitnější český chmel z Žatce, 100% soukromí

Pivní lázně Bernard, Praha
Pivní lázně Bernard, Praha

Více fotografií na Esennce.cz

Rodinný pivovar Bernard stáčí svoje pivo od roku 1991. Za tu dobu si v České republice vybudoval silnou tradici a to především díky charismatické osobě Stanislava Bernarda. Pivovar sází na domácí výrobu – slad si tradičním způsobem vyrábí ve vlastní sladovně v Rajhradu.

Wellness pivní lázně Bernard nenajdete v rodném Humpolci, ale v hlavním městě Praze. Během lázeňské procedury dostanete neomezenou konzumaci piva Bernard a pobyt v pivních lázních uzavřete relaxační masáží. Jako výslužku pro vás obsluha připraví originální lahev piva Bernard.

Pivní lázeň v horké vaně probíhá v naprostém soukromí. Jediné vyrušení je jen praskání bublinek v husté pivní pěně. K proceduře si můžete objednat oblíbené pivní pochoutky jako klobásy, nakládané hermelíny nebo škvarkovou pomazánku.

2. Pivní lázně Purkmistr Plzeň pro dva

📌 Plzeň / od 2990 Kč (2 osoby)
🔔 Obsahuje: Pivní lázeň (25 minut), neomezená konzumace piva, relaxace na lůžku (25 minut), konzumace v restauraci za 350 Kč / osoba

Pivní lázně Plzeň
Pivní lázně Plzeň

Více fotografií na Esennce.cz

Jedna z nejznámějších pivních metropolí v Čechách v sobě kromě pivovaru Pilsner Urquell skrývá i drobný minipivovar Purkmistr. Ten svoje nepasterizovaná a nefiltrovaná piva vaří tradičním způsobem a k jejich výrobě využívá kvalitní tuzemské a zahraniční suroviny.

Prostory pivních lázní se nachází v podzemí zdejšího minipivovaru. Pro návštěvníky jsou připraveny dřevěné kádě a nechybí ani neomezená konzumace piva. Po proceduře v kádích se vám otevře relaxační místnost ke zklidnění organismu po koupeli.

Svůj pobyt zakončíte v místní pivovarské restauraci. Tradiční české pokrmy zde připravují moderním způsobem a na menu nechybí delikatesy jako pečená hovězí líčka a pivovarský guláš. Pokud vám ani to nestačí, pivovar Purkmistr Plzeň nabízí také pivní lázně pro dva s ubytováním.

3. Luxusní pivní lázně Chodová Planá pro dva

📌 Chodová Planá / od 2980 Kč (2 osoby)
🔔 Obsahuje: Pivní lázeň (20 minut), 2x 0,3l piva pro každého, relaxace na lůžku (20 minut), částečná masáž zad a šíje pro dva (20 minut), konzumace v restauraci za 350 Kč / osoba

Pivní lázně Chodová Planá
Pivní lázně Chodová Planá

Více fotografií na Esennce.cz

Malebná obec na pomezí Plzeňského a Karlovarského kraje v sobě ukrývá klenot v podobě pivovaru Chodovar. V historickém sklepení pivovaru se nachází pivní lázně, které slouží k harmonizaci funkcí organismu, duševnímu odpočinku a uvolnění svalů.

Pivovar Chodovar se nachází v prastarých sklepeních vytesaných v žulovém masivu. Kromě piva zde stačí také minerální vodu Ilsano, ze kterého tvoří jejich speciální Koupelnové pivo. V prostoru lázní si kromě husté karamelové pěny na povrchu kádě užijete i příjemné aroma čerstvého piva.

Během relaxace v pivních vanách pro dva dostane každý 0,3 litru domácího piva Chodovar. Jestli mu po krátké degustaci přijdete na chuť, vyjděte po wellness o patro výše a užijte si ho v plné míře v pivovarské restauraci.

4. Pivní lázně Rožnov pro dva včetně pobytu

📌 Rožnov pod Radhoštěm / od 3300 Kč (2 osoby)
🔔 Obsahuje: Pivní lázeň (25 minut), předehřátí v jemné bylinné páře, neomezená konzumace piva, zábal na lůžku (30 minut), maska, 250 Kč na útratu v restauraci

Pivní lázně Rožnov pod Radhoštěm
Pivní lázně Rožnov pod Radhoštěm

Více fotografií na Esennce.cz

Další nejlepší pivní lázně v České republice se nachází nedaleko skanzenu Rožnov pod Radhoštěm. První zmínky o Rožnovském pivovaru pochází z roku 1712, kdy byl postaven na zbytcích zdiva hradu Rožnov.

Pivní lázně v srdci Beskyd vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou. Od jiných se odlišují svým přístupem. Kombinují prvky alternativního léčitelství, egyptské a východní kultury a moderních fyzioterapeutických postupů.

Ozdravný proces začíná pobytem v bylinné parní sauně. Po ní následuje pivní koupel pro dva v kádích z teakového dřeva. Wellness pivní lázně zakončí maska na obličej a detoxikační zábal na lůžku. Po terapii nezapomeňte na návštěvu zdejší Málkovy čokoládovny, kterou máte v ceně.

Máte zájem o dvou až třídenní pobyt?

Doporučujeme: Rožnovské lázně s až 7 procedurami v pivním, orientálním či mořské stylu + ubytování, snídaně, večeře a slevy

5. Pivní lázně Štramberk pro dva

📌 Štramberk / od 1790 Kč (2 osoby)
🔔 Obsahuje: Pivní lázeň (20 minut), neomezená konzumace piva, relaxace na lůžku (40 minut)

Pivní lázně Štramberk
Pivní lázně Štramberk

Více fotografií na Esennce.cz

Hlavní dominantou městečka Štramberk je typická trúba a štramberské uši. Jen na dohled od známé věže se ale nachází wellness pivní lázně, které vás uchvátí svojí atmosférou. Spolu s procedurou máte možnost dokoupení pobytu a užít si pivní lázně pro dva s ubytováním.

Zážitek ze štramberských pivních lázní obsahuje:

  • dvacetiminutový pobyt v pivních lázních pro dvě osoby,
  • čtyřicetiminutovou relaxaci na lůžku,
  • neomezenou konzumaci piva během pivní koupele.

Pivní lázně Štramberk vsadily na minipivovar z Kunčic nad Ondřejníkem. Jejich pivo Ogar vzniká pod zkušených dohledem sládka v místním minipivovaru a učaruje vám svým jedinečným chmelovým aroma.

6. Pivní lázně Olomouc pro dva

📌 Olomouc / od 1500 Kč do 1900 Kč (1 až 2 osoby)
🔔 Obsahuje: 60 minut v Aqua zóně (vířivka, finská sauna, parní sauna), 20 minut privátní pivní koupele BBB, 25 minut relaxace na slámovém lůžku

Více fotografií na Adrop.cz

Jen málo návštěvníků Olomouce si toto arcibiskupské město neoblíbí. Moderní gastronomie, ubytování a spousta historických památek včetně Svatého Kopečku vám doslova učaruje. Nejinak je tomu i v hotelu Clarion, který v sobě skrývá pivní lázně.

Proces pobytu v pivních lázních zahrnuje jednu hodinu ve vířivce a finské sauně na uvolnění, pivní lázeň pro dva na dvacet minut a vše zakončíte půlhodinovým relaxem na slaměném lůžku. Místnost s lázní je privátní a po příchodu máte připravený džbánek naplněný čerstvým pivem.

Účinky pivních lázní v Olomouci si chválí především lidé s kožními problémy. Pivní lázně obecně skvěle prokrvují končetiny. Voda s teplotou mezi 35–37 °C v sobě skrývá pivní kvasnice, chmel, sladový šrot a další tajné přísady.

7. Pivní lázně Ostrava pro dva

📌 Ostrava / od 2320 Kč (2 osoby)
🔔 Obsahuje: Lázeň v pivní kádi (30 minut), Masáž zad a šíje dle výběru (20 minut), relaxace na lůžku s kyslíkovou terapií (20 minut), 1,5 litru ležáku na osobu

Pivní lázně Ostrava
Pivní lázně Ostrava

Více fotografií na Esennce.cz

Rádi byste si užili pivní lázně pro dva s ubytováním? Navštivte slezskou metropoli. Nedaleko Ostravy-Svinov najdete nenápadný zámek Zábřeh se středověkým sklepením a místním minipivovarem.

Suroviny v lázni používají při výrobě místního piva Pikard. Relativně hořký zlatavý mok čeští pivaři cení pro jeho příjemný dozvuk. K výrobě se používá žatecký chmel „červeňák“ a ve vůni najdete jen chmel a slad. Jestli se dá o něčem mluvit jako o chlapském pivu, je to právě Pikard.

Pobyt v lázních zahrnuje dvacetiminutovou koupel, dvacetiminutovou masáž a stejně dlouhý odpočinek na lůžku. Díky svíčkám a relaxační hudbě zapomenete na problémy všedních dní. Vše podporuje kyslíková terapie – speciální technologie zvyšuje koncentraci kyslíku ve vzduchu.

8. Pivní lázně Brno pro dva

📌 Brno / od 1790 Kč (2 osoby)
🔔 Obsahuje: Pivní nebo bylinkovou vířivou koupel (30 minut), Neomezenou konzumaci ležáku, Aromaterapii, Relaxaci na lehátku (30 minut)

Pivní lázně Brno
Pivní lázně Brno

Více fotografií na Esennce.cz

Ze slezské metropole se přesuneme do moravské metropole. Jestli lze o nějakém českém městě říct, že zažívá gastronomickou revoluci, je to právě Brno. Množství bister, restaurací a v neposlední řadě také minipivovarů je dechberoucí.

Harmonický balíček pro dva zahrnuje půlhodinový pobyt v infrasauně, během kterého se vám prokrví kůže a rozšíří póry. Ozdravný pobyt v pivní lázni je pak o to intenzivnější. Vše zakončuje masáž nebo zábal z mořských řas a půlhodinový pobyt na lehátku.

Během pobytu v pivní lázni se vám otevře neomezená konzumace piva Pilsner Urquell. Součástí procedury je také občerstvení, během které se podávají obložené mísy s uzeninou, sýry a dalšími delikatesami. Pivní lázně v Brně jsou skvělým startem pro víkendový pobyt na Moravě.

9. Pivní lázně Spa Beerland Františkovy Lázně

📌 Františkovy Lázně / od 1600 Kč do 4600 Kč (1 až 4 osoby)
🔔 Obsahuje: Koupel v pivu, Neomezená konzumace světlého i tmavého piva Krušovice, Odpočinek na lůžku, Konzumace domácího pivního chlebu, 100% soukromí

Pivní lázně Františkovy Lázně
Pivní lázně Františkovy Lázně

Více fotografií na Esennce.cz

Síť pivních lázních Spa Beerland najdete po celé České republice. Jejich nejlepší pivní lázně se ale nacházejí ve Františkových Lázních. Malebné privátní lázně prošly náročnou rekonstrukcí a na první pohled vám učaruje unikátní architektura s ručně skládanými vitrážovými skly.

Zážitek v pivních lázních Spa Beerland zahrnuje:

  • koupel v pivních lázních z pivních extraktů a bylinných směsí,
  • neomezenou konzumaci světlého a tmavého piva Krušovice,
  • odpočinek na lůžku z pravé pšeničné slámy v útulném teple krbu,
  • konzumaci domácího pivního chleba.

Celá procedura trvá přibližně šedesát minut. Pobyt si užijete buď ve dvou ve společné kádi, máte ale také možnost pronájmu dvou kádí pro čtyři osoby. Po relaxaci v lázních nezapomeňte navštívit místní restauraci, ze které je vidět přímo na spilky zdejšího pivovaru.

10. Wellness pivní lázně Klášter

📌 Klášter u Mnichova Hradiště / od 3000 Kč (2 osoby)
🔔 Obsahuje: pivní lázeň pro 2 osoby (20 minut), 2x malé Klášterní pivo, Relaxaci na lůžku (20 minut), Romantickou večeři při svíčkách

Pivní lázně Klášter
Pivní lázně Klášter

Více fotografií na Esennce.cz

Pivo Klášter se těší velké oblibě zejména v okolí Mladé Boleslavi, kde se nacházejí i zdejší pivní lázně. Během pobytu si užijete pivní koupel s přírodními extrakty, kterou završí relaxace na lůžku. Společně s lázní si užijete také ochutnávku piva Klášter.

Samotné lázně vynikají svým zámeckým stylem. Na rozdíl od jiných jsou vzdušné a prosvětlené. Relaxační lůžko je vyvedené ve formě luxusní manželské postele s nebesy. Pobyt v lázních skvěle započne romantickou večeři v místní restauraci.

Večeře je pak pravý opak vzdušných lázní. Rustikální zázemí a kamenný styl vás pohltí svojí středověkou atmosférou. Na čepu se kromě piva Klášter nacházejí také další česká výběrová piva. Pivaři si tak přijdou skutečně na své.

11. Pivní lázně v Litoměřicích

📌 Litoměřice / od 3499 Kč (2 osoby)
🔔 Obsahuje: pivní lázeň pro 2 osoby (40 minut), 20minutová relaxace, 30minutová masáž dle vašich požadavků, ochutnávka speciálních piv místního pivovaru

Pivní lázně Litoměřice
Pivní lázně Litoměřice

Více fotografií na Zazitky.cz

Pár kilometrů pod Ústím nad Labem se nacházejí další pivní lázně v Čechách. Hotel Koliba sází na místní podnebí netypický beskydský styl. Sám sebe popisuje jako valašskou kolibu v severních Čechách.

Pobyt v pivních lázních v Hotelu Koliba se skládá z těchto procedur:

  • uvolňující horká koupel po dobu čtyřiceti minut,
  • 20 minutová relaxace spolu s relaxační hudbou,
  • půlhodinová masáž dle vašich požadavků.

Lázně berou pivo z místního pivovaru Kousek. Ten vyrábí prvotřídní nepasterizovaná a nefiltrovaná piva v BIO kvalitě. Při výrobě přísně dodržují dvourmutový postup, kdy kvašení mladiny probíhá v pivovarském sklepě a mladé pivo zraje v ležáckém sklepě.

12. Extra tip: Pivní lázně pro dva s ubytováním v hotelu Pod Kyčmolem v Beskydech

📌 Pod Kyčmolem v Beskydech, Horní Lomná / od 4890 Kč / 2 dny / 1 noc (2 osoby)
🔔 Obsahuje: Ubytování na 1 noc pro 2 osoby, Polopenzi, Neomezený vstup do wellness centra, Privátní pivní lázně (30 minut), 2x půllitr piva, Relaxaci na lůžku

Pivní lázne Beskydy
Pivní lázne Beskydy

Více fotografií na Esennce.cz

Poslední tip na pivní lázně v České republice se nachází v Beskydech. Jedná se o skvělý pobyt v pivních lázních pro dva. Součástí balíčku je jedna noc s polopenzí, bohatou bufetovou snídaní a dvouchodovou večeří.

Wellness pivní lázně hotelu Pod Kyčmolem nabízejí nejen pivní koupele. Užijete si zde také pobyt v parní, finské a BIO sauně, Kneippův chodník, vířivku a bazén. Mezi hlavní lákadla ale patří dřevěná kádě s vysoce vyživující pivní lázní.

V hotelovém pivovaru vaří pivo Lomňan 11 °. Spodně kvašený ležák plzeňského typu se vyrábí klasickou dvourmutovou metodou z ječných sladů, chmele a místní beskydské vody. Stejné pivo využívá hotel i během pobytu v pivních lázních.

Účinky koupele v pivních lázních

Blahodárné účinky pivních lázní známe už po mnohé generace. Lázeňská procedura spočívá v užití horké lázně s obsahem chmelového a bylinného extraktu. Speciální poměr surovin si míchají pivní lázně samy a postup si obvykle pečlivě tají.

Pivní lázně tělo nejen regenerují. Mají také osvědčené pozitivní účinky:

  • omlazení pokožky,
  • uvolnění svalového napětí,
  • vyčištění pórů a regeneraci pokožky,
  • zvýšení srdeční činnosti,
  • prospívá cévní soustavě,
  • přispívají k obranně a zlepšení imunitního systému,
  • přísun vitamínů, sacharidů a proteinů.

Relaxace v pivních lázních prospívá celému tělu a mysli. Teplota lázní se pohybuje kolem příjemných 35 °C. Někteří provozovatelé je praktikují formou koupelí, jiné využívají perličku a dopřejí vám zcela nečekaný zážitek vířivé vany s pivní pěnou.

Nejlepší české pivní lázně si užijete ve dvou i ve čtyřech. Obvykle se jedná o útulné místnosti s tlumeným osvětlením a relaxační hudbou. Součástí pobytových balíčků bývá i pobyt v horké sauně a nechybí ani zrelaxování se na pohodlném lehátku.

Vyšší teplota koupele způsobuje aktivnější bití srdce a tím dochází ke zvýšení aktivity krve v našem těle. Mimo srdce je teplá koupel v pivu dobrá také pro cévní soustavu. Použití pivovarských kvasnic dodává našemu tělu nezbytné vitamíny B, sacharidy, proteiny a přispívá k celkové regeneraci naší pokožky, která v teplé vodě uvolňuje kožní póry a dochází tak k vyplavování škodlivých látek z těla (podobný systém jako u sauny). Pití samotného piva během pivní lázně pomáhá střevní mikroflóře.

Mimo zmíněných účinků jsou pivní lázně vhodné pro léčbu lupénky, akné, celulitidy, bolesti kloubů a zad, poruchy nervové soustavy a spousta lidí využívá pivní lázně jako prostředek k naprosté regeneraci těla a mysli. Ozdravný účinek pivní lázně je nezpochybnitelný také v kosmetickém průmyslu a tak se můžete těšit na zklidňující účinky, což jistě ocení vaše pleť, vlasy či svaly.

Historie pivních lázní

Lázeňské procedury jsou staré více jak 4000 let. Jako první se jim oddávali Indové, Egypťané a Číňané.

Historie piva sahá ještě dále a to až do roku 7000 před naším letopočtem, kdy zřejmě zcela náhodou a velkým nedopatřením došlo při sklizni a následném uskladnění ve hliněných nádobách obilí ke kvašení.

I přesto, že obě procedury jsou velice staré, pivní lázně tak jak je známe dnes jsou velice mladé a téměř nepoznané. První pivní lázně byli v České Republice otevřeny v roce 2006 v Chodové Plané, kde se nachází také rodinný pivovar Chodovar. Stále více se pivní lázně těší oblibě zákazníků a především díky velké poptávce vznikají v blízkosti pivovarů lázeňské hotely nabízející právě tuto lázeňskou proceduru.

Zanechte svoji zkušenost

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *